Bude pohádka pokračovat?

22. 05. 2010 | † 30. 09. 2015 | kód autora: BSJ

Před začátkem šampionátu se týmu nevěřilo. Mužstvo plné téměř neznámých hráčů, které kouč Růžička při absenci pětadvaceti hráčů musel sestavit? Prorokovalo se, že bude maximálně postup ze skupiny a ani to se málem nepovedlo. Jenže český tým po dlouhých čtyřech letech útočí na cenný kov.

()

V základní skupině si národní výběr poradil s outsiderem skupiny Francií 6:2, ale poté přišla šokující prohra s Norskem 3:2 a hráči byli velice ostře kritizováni a měli nůž na krku. Potřebovali bodovat se Švédskem jinak by byl jejich postup ze základní skupiny velice ohrožen. Ano, uhrát body se soupeřem se kterým máme snad nejhorší bilanci na velkých turnajích, ale hráči byli jako vyměnění a po velice kvalitním utkání zvítězili 2:1 a pomalu, ale jistě opět zavládla hokejová euforie.

Jenže hlavy všem zchladil hned první duel v osmifinálové skupině když náš výběr podlehl Švýcarsku 3:2 po bídné první třetině. Poté přišla vydřená, ale velmi cenná výhra nad Lotyšskem 3:1. Ale podruhé na turnaji měl náš výběr nůž na krku a to doslova. Výběr Kanady, který bychom potřebovali porazit abychom vůbec postoupili do čtvrtfinále a co víc vyhnuli se Rusku. Neskutečné se stalo skutečností a náš celek zdolal javorové listy 3:2 a zajistil si postup do čtvrtfinále a navíc proti Finsku.

Čtvrtfinálový infarktový duel netřeba připomínat. Po necelé minutě jsme prohrávali s Finskem a vyrovnání přišlo až ve třetí třetině. O našem postupu do semifinále rozhodly až nájezdy. Po čtyřech letech... Tým plný neznámých, téměř bz hvězd dokázal to co nedokázali výběry plné zvučných jmen před nimi. Postoupili do bojů o medaile.

Dnes na nás čeká výběr Švédska. Určitě to bude jiný zápas než ve skupině, ale věřme, že se klukům podaří zvítězit a postoupit do finále to by byla pohádka.... V druhém semifinálovém utkání pasuji do finále Rusko. Německo ač hraje doma a bude je podporovat publikum a Němci zcela jistě předvedou svoji buldočí zarputilost, jenže bude to proti Ovečkinovi, Malkinovi, Kovalčukovi, Dacjukovi a jiným stačit?

To nás nemusí až tak zajímat důležité je zvládnout dnes Švédsko....